Cey-Bert Róbert könyvbemutató

Publikálva: 2017. december 1.

A Tiszántúli Református Egyházkerület Nagykönyvtára tisztelettel meghívja Önt Cey-Bert Róbert Gyula ,,Nincs más út csak a szabadság!" Bocskay-Bethlen szabadságharc török szövetséggel című könyvének bemutatójára.

Cey-Bert Róbert könyvbemutató

2017. december 7. (csütörtök) 17 óra Református Kollégium múzeumpedagógiai terme (Debrecen, Kálvin tér 16.)

„Történelem oktatásunkban leginkább vesztes szabadságharcokról beszélünk, kevés szó esik a győztes Bocskay és Bethlen szabadságharcról. Mindkettő nemzeti és vallásszabadságharc volt, mindkettő sikerében a török támogatás jelentős szerepet játszott. [...] Bocskay és Bethlen korában a keresztény vallásszabadságot nem a törökök, hanem a Német-Római Császárság, a Habsburg Birodalom ellenében kel lett megvédeni! Ez a történelmi tény már egymagában cáfolja a Habsburg dogmát, hogy a törökök elleni háború a kereszténység védelmét jelentette.”