Új időszaki kiállításnak ad otthont a Nagykönyvtár

Publikálva: 2020. június 23.

Megnyitó 2020. június 27.

Új időszaki kiállításnak ad otthont a Nagykönyvtár

17.00 Kapunyitás

17.30 Teremtés – a Fabula et Figura Műhely bábelőadása (Kölcsey-terem) | „Bölcsőtől a koporsóig” – Kovács Teofil tárlatvezetése (földszint – Egyházművészeti kiállítás)

18.00 A Pásztortűz együttes zenés műsora (Oratórium)

19.00 Ritkaságok a könyvespolcról – régikönyves bemutató Oláh Róbert vezetésével (I. emelet – Olvasóterem)

19.30 A Magyarok az emberevők földjén című filmjét Cséke Zsolt földrajzi utazó, filmrendező mutatja be (II. emelet – Oratórium)

20.00 Molnár Mária misszionárius melanéziai gyűjteménye című kiállításban Cséke Zsolt földrajzi utazó, filmrendező tárlatvezetése (II. emelet – Műemlékkönyvtár)

20.30 „Debreczen... szabadságunk nyugalmas bölcsője” – Keczán Mariann tárlatvezetése (II. emelet – Oratórium előtti folyosó)

21.00 A Martin Brass Nagyrézfúvós Együttes műsora (Oratórium) Állandó és időszaki kiállítások megtekintése | Kézműves foglalkozások: termés ékszer, bambuszkeret, könyvjelző készítése (I. emelet – Zsibongó) | Ismerkedj a fazekassággal és a grafikai technikákkal! – Terdik Angéla keramikus és Tamus István grafikus vezetésével (földszint – Múzeumpedagógiai terem)

Részletes információkat a honlapunkon és a Facebook oldalunkon osztunk meg a jövő hét folyamán.