Kulturális Örökség Napja a Debreceni Református Kollégiumban

Publikálva: 2021. szeptember 13.

A Debreceni Református Kollégium az ország egyik legrégibb oktatási intézménye, amely a 16. század óta folyamatosan áll az oktatás szolgálatában. A magyar művelődés őrhelyeként olyan diákok tanultak falai között, mint Szenci Molnár Albert, Csokonai Vitéz Mihály, Kölcsey Ferenc vagy Szabó Lőrinc.

Kulturális Örökség Napja a Debreceni Református Kollégiumban

A Református Kollégium Oratóriumában tartotta a Magyar Országgyűlés Alsóháza üléseit 1849 januárja és májusa között. A Kollégium Nagykönyvtára hazánk egyik legnagyobb egyházi könyvgyűjteménye, amely különösen gazdag a Magyarországon nyomtatott régi könyvekben.

Az intézmény a Kulturális Örökség Napja alkalmából megnyitja néhány, máskor a látogatók elől elzárt terét. A séta során megtekintjük a Kollégium előtti Emlékkertet is.

A séta időpontja: 2021. szeptember 18., szombat 14:00

A program ingyenes, előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrációs a tkovacs@silver.drk.hu e-mail címen vagy a 06 (52) 614 389 telefonszámon.

Találkozó a Debreceni Református Kollégium bejárata előtt. (Debrecen, Kálvin tér 16. 4026)

A regisztráció határideje: 2021. szeptember 16., csütörtök 16:00

A programváltoztatás jogát a szervezők fenntartják!