V. Kollégiumi Könyvtári Napok

Publikálva: 2023. szeptember 20.

Az immár hagyománnyá váló rendezvényre szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt.

V. Kollégiumi Könyvtári Napok

2023. október 2–6. között kerül megrendezésre az V. Kollégiumi Könyvtári Napok.
Egész héten:
- Könyvbörze a Zsibongóban.
- Kedvezményes beiratkozás! Az éves könyvtári tagság ára 500 Ft.

PROGRAMOK

2023. OKTÓBER 2., HÉTFŐ
16:30 - Olvasóterem
Alkotó délután - kézműves foglalkozás
Mi mindent lehet bőrből készíteni? Hogyan teheti megjelenésünket egyedivé egy saját készítésű kiegészítő?
A Maminvent márka alapítójával, Kopócs Éva designerrel kiscsoportos foglalkozás keretében elkészítünk egy egyedi bőr ékszert vagy egy táskadíszt. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Regisztráció: kolcsonzes@silver.drk.hu

2023. OKTÓBER 3., KEDD
17:15 - Múzeumpedagógiai terem
Gyógyító művészet - A művészetterápia alkalmazási területei és lehetőségei
Gyógyít-e a művészet? Hogyan alkalmazható a művészetterápia a gyakorlati oktatásban?
Kustárné Almási Zsuzsanna vezeti be az érdeklődőket a művészetterápia alapjaiba, majd közös, alkotó foglalkozásra várja a résztvevőket.  A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Regisztráció: kolcsonzes@silver.drk.hu

2023. OKTÓBER 5., CSÜTÖRTÖK
14:30 - Zsibongó
A magyar könyv múltja, jelene, jövője - kerekasztal beszélgetés
Az első Magyarországon nyomtatott könyv, az 550 éves Budai krónika hasonmás kiadásának bemutatása után kerekasztal beszélgetésre várjuk az érdeklődőket.
Köszöntőt mond Dr. Puskás István, alpolgármester és Dr. Győri János, közgyűjteményi igazgató.
A kerekasztal beszélgetés résztvevői Dr. Boka László, Dr. Farkas Gábor Farkas és Pék Imre. Moderátor: Dr. Oláh Róbert.

2023. OKTÓBER 2–6. KÖZÖTT
Könyvbörze
Könyvek és folyóiratok válogatása, melyet a Zsibongóban kihelyezett asztalról bárki elvihet. A könyve „ára” egy doboz tea.
Az összegyűjtött teákat a decemberi Adventi teaház megszervezésekor használjuk fel.