A TTRE Nagykönyvtár RMK-katalógusa

Szerző(k): Oláh Róbert
Megjelenés éve: 2021
Közreműködő személy(ek): Derencsényi István

A Tiszántúli Református Egyházkerületi Nagykönyvtár (korábban: Debreceni Református Kollégium Nagykönyvtára) RMK-katalógusa az 1711-ig magyar nyelven megjelent, a történelmi Magyarország területén kiadott, valamint a hungarus szerzők bármilyen nyelven megjelent munkáit adja közre. A nyomtatványoknál a kiadási adatok mellett közli a könyvkötésekről készült leírást, a tulajdonosi és más típusú kéziratos bejegyzéseket. Az egyes művek visszakeresését mutatók segítik. Könyvkötésekről készült fotóválogatás zárja a kötetet. Tematikus és műfaji sokszínűség jellemzi a kiadványban szereplő tételeket. Bibliakiadások, hittani értekezések, prédikációk, énekeskönyvek, katekizmusok, kegyességi szövegek, halotti beszédek, hitviták, tankönyvek és szótárak, klasszikus auktorok, a külföldi egyetemjárás dokumentumai, filozófiai, történeti, földrajzi, csillagászati, gyógyászati és botanikai munkák, valamint hivatalos és jogi kiadványok egyaránt megtalálhatóak a kötetben. Az összesen 1681 tétel között számos ritkaság található, például az 1561-ben alapított debreceni városi nyomda termékei.